Wiadomości

Facebook usunął grupy powiązane z rosyjskimi i białoruskimi służbami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Koncern Meta poinformował o usunięciu grup i profili na Facebooku związanych z rosyjskimi i białoruskimi służbami, które m.in. zamieszczały posty oskarżające Polskę o złe traktowanie migrantów z Bliskiego Wschodu i nawoływały do protestów przeciwko polskiemu rządowi.

Koncern Meta, będący właścicielem sieci społecznościowej Facebook, opublikował kolejny kwartalny raport na temat zagrożeń w sieci. Dowiadujemy się z niego, że wykryto działalność szeregu podmiotów powiązanych z rządami Rosji i Białorusi.

Jak poinformowała Meta, wykryto i usunięto m.in. skoordynowaną akcję powiązaną z białoruskim KGB, której konta i profile zaczęły publikować w języku polskim i angielskim informacje o poddaniu się wojsk ukraińskich bez walki i ucieczce przywódców państwowych z kraju 24 lutego, czyli w dniu rozpoczęcia wojny przez Rosję.

W raporcie czytamy, że wcześniej ten sam podmiot związany z KGB “skupiał się przede wszystkim na oskarżaniu Polski o złe traktowanie migrantów z Bliskiego Wschodu”. Z kolei 14 marca konto związane z białoruskimi służbami bezpieczeństwa stworzyło w Warszawie wydarzenie nawołujące do protestowania przeciwko polskiemu rządowi. “Konto i wydarzenie usunęliśmy tego samego dnia” – informuje Meta.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!