Europa Polska Wiadomości

Facebook skasował profil słowackiego parlamentarzysty-narodowca znanego z przemowy na Marszu Niepodległości 2016 (VIDEO)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Profil posła Milana Mazurka działającego w Partii Ludowej Nasza Słowacja został nagle usunięty. Nie jest do końca wiadome co było tego przyczyną, chociaż znając tendencje administracji facebooka i jej stosunku do szeroko pojętej idei narodowej śmiało można stwierdzić, że niemalże każdy wpis mógł być pretekstem do podjęcia takich działań.

Partia Mazurka obrała sobie za cel poprawienie sytuacji ekonomicznej państwa w ramach “wyzwolenia Słowacji z niewoli międzynarodowych bankierów” oraz  zmianę dotychczasowych warunków prywatyzacji. Postuluje również wystąpienie Słowacji z Unii Europejskiej oraz NATO, a co za tym idzie przywrócenie korony słowackiej jako waluty i wycofanie sił zbrojnych z wszelkich misji zagranicznych. Partia zamierza także “ograniczyć skalę cygańskiego terroru”. Jest również za zamknięciem granic kraju przed napływem imigrantów spoza Europy.
Partia Ludowa Nasza Słowacja powstała w 2010 r. z części działaczy rozwiazanej partii Slovenská pospolitosť – Národná strana, wokół charyzmatycznego lidera Mariana Kotleby. W koncu 2013 r. został on żupanem, czyli odpowiednikiem naszego wojewody (tyle, że na Słowacji wybieranym w wyborach powszechnych) w żupie (regionie) Bańskiej Bystrzycy. Sława Kotleby jako dobrego gospodarza pozwoliła na uzyskanie 8 % głosów w wyborach w marcu 2016 r., co dało partii 14 miejsc.

Poseł Mazurek wśród Polaków wsławił się wśród Polaków  poprzez wygłoszenie na Marszu Niepodległości słynnego przemówienia. Jego facebookowy profil miał ponad 20 tysięcy fanów, a on sam należał do jednego z najbardziej aktywnych kotlebowców. Facebook wcześniej usunął główny profil partii z ponad 80 tysiącami fanów.

Źródło: dzienniknarowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!