Polska Świat Wiadomości

Facebook ponownie uderza w narodowców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal Facebook opublikował obszerną notkę zatytułowaną Standardy społeczności, zgłaszanie ich naruszeń i nasz sposób działania”, adresowaną do polskich użytkowników.

Po raz kolejny uderza w Obóz Narodowo-Radykalny, pisząc:

 Obecność organizacji konsekwentnie naruszających nasze zasady może zostać zabroniona na naszej platformie. Tak stało się w przypadku Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) i Narodowego Odrodzenia Polski (NOP) w Polsce. Uważamy, że organizacje te otwarcie propagują poglądy rasistowskie, antysemickie i homofobiczne. Zapoznaliśmy się z wieloma zgłoszonymi nam materiałami, w których atakowano ludzi ze względu na ich cechy chronione. Nie była to łatwa decyzja, ponieważ zachęcamy do wyrażania indywidualnych poglądów, nawiązywania kontaktów i dzielenia się przemyśleniami, ale też chcemy, żeby ludzie zawsze czuli się mile widziani i bezpieczni. Niedozwolone jest odwoływanie się do zakazanych organizacji, takich jak ONR i NOP, oraz stosowanie ich symboliki w celu ich propagowania. Zgłoszone do nas materiały zawierające takie symbole i odwołania, wykorzystywane do rozprzestrzeniania mowy nienawiści, zostaną usunięte. Choć nie jest to przypadek specyficznie polski, bo zjawiska takie występują na całym świecie, uznaliśmy, że warto to wyjaśnić z bardziej lokalnego punktu widzenia.

Osobom, które nagminnie publikują posty naruszające nasze zasady, możemy tymczasowo zablokować możliwość zamieszczania materiałów. Powiadamiamy o tym autorów takich postów i wyjaśniamy, w jaki sposób naruszyli zasady, aby unikali na przyszłość publikowania takich treści. W ostateczności, jeżeli użytkownicy notorycznie naruszają Standardy Społeczności, możemy być zmuszeni do zawieszenia ich kont.

Jeszcze na przełomie lata i jesieni 2016 r. administratorzy portalu usunęli strony Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. Ta pierwsza krótko przed przemarszem w stolicy wróciła wobec powszechnego oburzenia, również ze strony niektórych polityków i mediów. MW i RN zaczynały od zera, jednak ONR przez cały ten czas był na celowniku. W tym tygodniu skasowano znowu profil oenerowskiego portalu Kierunki.info.pl

Groźby Facebooka zbiegły się w czasie z zapowiedziami ministerstwa cyfryzacji, które zapowiedziało że przed końcem czerwca, przy technicznej pomocy Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, ma zacząć działać specjalny punkt kontaktowy dla „zbanowanych” użytkowników sieci społecznościowych. Będzie można w nim złożyć skargę na zablokowanie konta a nawet usunięcie pojedynczego posta lub filmu.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!