Wiadomości

Ewa Minge wezwała Nergala, który uważa się za ateistę, by w “celach artystycznych” dokonał znieważenia na przykład wizerunku Mahometa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ewa Minge postanowiła zwrócić uwagę Adamowi Darskiemu (Nergal), po tym, jak zobaczyła, co zrobił z obrazem Matki Boskiej. Nie mogła uwierzyć własnym oczom, gdy ujrzała w internecie zdeptany przez Nergala obraz Matki Boskiej. Projektantka należy do osób religijnych, dlatego postanowiła zabrać głos w tej bulwersującej sprawie.

Światowej sławy projektantka uważa, że Nergal poprzez swoje zachowanie obraził uczucia religijne osób wierzących, a także znieważył ważny symbol chrześcijański. Minge rzuciła liderowi zespołu “Behemot” wyzwanie.

Gwiazda chce by Adam Darski, który uważa się za ateistę, w „celach artystycznych” dokonał znieważenia na przykład wizerunku Mahometa. Tym czynem miałby udowodnić, że faktycznie jest ateistą i nie sprawia mu różnicy to, czy w „celach artystycznych” profanuje symbole chrześcijańskie czy islamskie.

„Ja poproszę pana Adama o serię. Chciałabym tak równo i odważnie. Z podniesioną godnie głową, w równie modnym bucie i z podobnym impetem takiego np. Mahometa wizerunek. I koniecznie publicznie, na koncercie, a potem na socialmedia…hm ? Nie no chyba, że pan Adam jest wyznawcą islamu, to oczywiście zrozumiem i uznam ten but na tym ważnym dla wielu ludzi symbolu przejawem wojny między religiami” – napisała Ewa Minge w obszernym poście zamieszczonym na Instagramie.

?Pomponik.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!