Europa Polska Wiadomości

Estończycy deklarują pomoc dla Polski w kryzysie granicznym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl Estońskie Siły Zbrojne chcą skierować do Polski 100 żołnierzy celem pomocy w kryzysie granicznym. Szef MON Mariusz Błaszczak oświadczył, że nasz kraj chętnie przyjmie tę pomoc.

Estońskie Siły Zbrojne wysyłają do Polski 100 żołnierzy w celu przeciwdziałania agresji hybrydowej” – poinformowały na Twitterze służby prasowe estońskiej armii.

Jak oświadczył również na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, Polska chętnie przyjmie tę pomoc.

Chętnie przyjmujemy propozycję Estonii. Prowadzimy rozmowy by ustalić szczegóły tego wsparcia. Wkrótce więcej informacji” – stwierdził polityk.

Wcześniej władze Polski porozumiały się w analogicznej sprawie z Wielką Brytanią. Ponad 100 brytyjskich żołnierzy wojsk inżynieryjnych przyjedzie na naszą wschodnią granicę, by wesprzeć polskie wysiłki obrony przed agresywnymi działaniami Białorusi. Nie będą to oddziały bojowe, ale żołnierze mający wspomóc stawianie ogrodzeń czy budowę koniecznych dróg.

Jak pisał Mariusz Błaszczak, Polska jest wdzięczna za tę pomoc. „Proszę przyjąć moją najwyższą wdzięczność za owocą kooperację i sojuszniczą pomoc. Wyrażam podziękowania za wsparcie, jakie Wielka Brytania zaoferowała w kontekście sytuacji, z którą mierzymy się na polsko-białoruskiej granicy oraz za obecność brytyjskich inżynierów wojskowych – stwierdził polityk.

Każda pomoc jest na wagę złota.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!