Polska Wiadomości

Epidemia HIV i chorób wenerycznych w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w Polsce od stycznia do połowy listopada 2023 r. odnotowano najwyższą dotychczas liczbę nowo wykrytych zakażeń HIV – 2590. Dla porównania, w całym 2022 r. – który także był pod tym względem rekordowy – odnotowano 2384 zakażenia HIV.

Epidemia HIV i chorób wenerycznych w Polsce. Krajowe Centrum ds. AIDS podkreśla, że według danych podawanych do wiadomości publicznej, zaledwie ok. 10 proc. polskiej populacji wykonała kiedykolwiek badanie w kierunku obecności wirusa HIV. Jest to jeden z najniższych odsetków takich badań w Europie. Przypuszcza się, że być może nawet połowa osób zakażonych w Polsce HIV może o tym nie wiedzieć. Znaczna część osób zakażonych dowiaduje się o tym dopiero w zaawansowanych stadiach choroby.

Z danych epidemiologicznych NIZP-PZH wynika, że wzrasta także zakaźność innymi chorobami wenerycznymi, takimi jak HCV, kiła czy rzeżączka. Od początku roku do połowy listopada 2023 r. w Polsce zanotowano 2650 przypadków kiły (w tym samym okresie 2022 roku było ich 1500), 1232 przypadki rzeżączki (447 w tym samym okresie 2022 r.).

NASZ KOMENTARZ: „Postępowa” i multikulturowa IIIRP/Polin szybko spełnia standardy demoliberalnego Zachodu. Oczywiście promocja sodomii, napływ imigrantów z Ukrainy, Afryki i Azji, a przede wszystkim deprecjonowanie zasad moralnych przez koszerne media, nie mają żadnego związku z przedstawionymi danymi. Kto twierdzi inaczej jest „faszystą”, “ksenofobem”, „antysemitą” i „neonazistą”.

Polecamy również: Lewicowi specjaliści: oddychanie przez ludzi zagraża klimatowi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!