Europa Wiadomości

Emmanuel Macron złamie bojkot Mundialu i pojawi się na meczu Francja-Belgia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal telewizjarepublika.pl prezydent Francji Emmanuel Macron jako jedyny zamierza wyłamać się z nieformalnego bojkotu Mistrzostw Świata w Rosji. Agencja AFP potwierdziła te informacje.

Oficjalnego bojkotu Mistrzostw Świata w Rosji nigdy nie było. W rzeczywistości jednak zdecydowana większość europejskich polityków nie przyjechała na mundial. Wszystko przez sprawę otrucia byłego agenta Siergieja Skripala i jego córki na terenie Wielkiej Brytanii.

Macron jako pierwszy ważny polityk Zachodu uda się na rosyjski mundial. Pałac Elizejski za pośrednictwem agencji informacyjnej AFP potwierdził, że taka podróż jest planowana. „Prezydent Macron będzie obecny na meczu rozgrywanym przez reprezentację Francji w Rosji” – można dowiedzieć się z krótkiego oświadczenia.

Władze Rosji stwierdziły, że cieszą się z przyjazdu prezydenta Macrona. Informację przekazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Jak się okazuje “zachodnia solidarność” wcale nie jest taka mocna jak się to mogło wydawać… A co wy o tym myślicie? Czekamy an wasze komentarze.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!