Elon Musk
Wiadomości

Elon Musk chce przejąć Twittera. Złożył ofertę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Elon Musk zdecydował, że jest gotowy kupić wszystkie akcje Twittera. Miliarder oferuje 54,20 dolara za sztukę. To oznacza, że jest gotów zapłacić około 41 mld dolarów.

„Zaproponowane przez Elona Muska 54,20 dolara za sztukę to o 54 proc. więcej niż kurs giełdowy firmy z 28 stycznia, gdy biznesmen zaczął inwestować w jej akcje, i o 38 proc. więcej niż kurs z 1 kwietnia, gdy ogłoszono, że firma Muska przejęła 9,2 proc. walorów Twittera” – poinformowano w komunikacie giełdowym Twittera.

„To moja najlepsza i ostateczna oferta;i jeśli nie zostanie przyjęta, będę musiał ponownie rozważyć moją pozycję jako udziałowca” – ocenił Musk.

„Zainwestowałem w Twitter, ponieważ wierzę w jego potencjał do bycia platformą wolności słowa na całym świecie i wierzę, że wolność słowa to imperatyw społeczny dla funkcjonowania demokracji. Przy czym teraz zdaję sobie sprawę, że w swojej obecnej postaci firma nie będzie się szybko rozwijać ani pełnić swojego obowiązku społecznego” – przekonywał.

Jak dodał, przedstawiciele firmy dostaną niebawem więcej informacji o jego planach wobec Twittera. „Twitter ma niesamowity potencjał. Uwolnię go” – stwierdził Musk.

Musk niedawno ogłosił, że kupił 9,2 proc. akcji Twittera i stał się jego największym udziałowcem. Odrzucił jednak ofertę zasiadania w zarządzie spółki. Zajęcie miejsca w zarządzie uniemożliwiłoby mu ewentualne przejęcie firmy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!