Wiadomości

Eksplozja w składzie materiałów wybuchowych na obrzeżach Berlina

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal „Tagesschau”, po eksplozji, do której doszło w czwartek rano w składzie materiałów wybuchowych na terenie berlińskiego lasu Grunewald, wybuchł pożar. Ogień objął co najmniej 1,5 hektara lasu, doprowadzając między innymi do czasowego wstrzymania ruchu pociągów między Berlinem a Poczdamem.

Nie jest znana przyczyna pożaru, który wybuchł nad ranem z nieznanych jeszcze przyczyn w składzie z materiałami wybuchowymi i fajerwerkami. W akcji gaśniczej uczestniczy ponad 100 zespołów straży pożarnej, do pomocy wezwano też wojsko. Jak szacują strażacy, walka z ogniem może potrwać cały dzień.

– Sytuacja jest skomplikowana – przyznał rzecznik straży pożarnej. Ogień nadal się rozprzestrzenia, ale obszary zamieszkane są bezpieczne – najbliższe budynki znajdują się ponad 2 km dalej. – Dużym wyzwaniem jest panująca w lesie Grunewald susza i wciąż znajdująca się w miejscu pożaru amunicja. Rano raz za razem dochodziło do kolejnych detonacji – dodał rzecznik straży pożarnej.

„Podczas pierwszej eksplozji nikt nie został ranny. Jej przyczyny nie są jeszcze znane” – poinformowała z kolei policja. Znaleziona amunicja jest składowana na placu i rozbrajana w kontrolowany sposób przez policyjnych saperów.

Pożar spowodował utrudnienia (czasowe zamknięcie lub objazdy) ruchu kolejowego między Berlinem a Poczdamem i Wannsee. Jak szacuje Deutsche Bahn, taka sytuacja potrwa co najmniej do południa.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!