Wiadomości

Eksplozja w hiszpańskim miasteczku. Mowa o „przemocy na tle płciowym”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We wtorek w hiszpańskim miasteczku Orio doszło do eksplozji. Zginęły dwie osoby – poinformował Reuters, powołując się na informacje przekazane przez baskijski Regionalny Departament Bezpieczeństwa.

Incydent miał miejsce we wtorek około godziny 17.30 czasu lokalnego w rybackiej miejscowości Orio w północnej Hiszpanii, w pobliżu granicy z Francją – poinformował rzecznik baskijskiego Regionalnego Departamentu Bezpieczeństwa. W pierwszej chwili pojawiły się doniesienia o strzelaninie, ale służby potwierdziły, że doszło do wybuchu

Początkowo nie było też informacji o ofiarach. Później departament przekazał jednak, że w wyniku eksplozji zginęły dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Według serwisu noticiasdealava.eus ofiary w przeszłości były w związku, ale niedawno się rozstali. Hiszpańskie media podały, że ranna mogła też zostać jedna osoba – przypadkowy przechodzień.

Agencja informacyjna EFE poinformowała, powołując się na źródła policyjne, że według wstępnych ustaleń śledczych eksplodowała paczka należąca do jednej z ofiar. Do wybuchu doszło na ławce przy chodniku, w pobliżu placu zabaw. Serwis cronicavasca.elespanol.com podał, również powołując się na nieoficjalne ustalenia, że mogło dojść do wybuchu bomby domowej roboty w chwili, gdy jedna z osób otworzyła paczkę.

Na zdjęciach, które trafiły do sieci, widać ciała przykryte białym materiałem i służby pracujące na miejscu zdarzenia. Szef Kraju Basków Inigo Urkullu odnosząc się do incydentu, napisał o „tragicznym wydarzeniu rzekomo spowodowanym przemocą na tle płciowym”. Nie ujawnił jednak żadnych szczegółów.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!