Wiadomości

Eksplozja w elektrociepłowni w Ostrołęce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W elektrociepłowni na terenie zakładów Story Enso w Ostrołęce doszło w piątek do eksplozji. W wyniku wybuchu zbiornika została uszkodzona ściana budynku. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

Wybuch w elektrociepłowni w Ostrołęce odnotowano w piątek ok. 11:00. Z powodu eksplozji w jednej ze ścian budynku powstała sporych rozmiarów dziura. Na terenie zakładu są porozrzucane kawałki blach.

Biuro prasowe Stora Enso Polska poinformowało, że doszło do „eksplozji zbiornika ciągłego odsalania kotła fluidalnego”. Jak podaje nieoficjalnie portal eostroleka.pl, do wybuchu doszło na drugim piętrze budynku.

„Wstępnie ustalono, że na skutek wzrostu ciśnienia w układzie parowo-wodnym rozerwany został jeden ze zbiorników znajdujący się na wysokości kilkunastu metrów” – powiedział portalowi eostroleka.pl brygadier Robert Chodkowski, zastępca komendanta PSP Ostrołęka.

Przekazał też, że „w wyniku zdarzenia jedna osoba, która znajdowała się w pobliżu, mogła doznać obrażeń”. „Z podejrzeniem uszkodzenia słuchu została zabrana do szpitala. Nie mamy informacji, by po wypadku występowało jakiekolwiek zagrożenie dla środowiska. Przyczyny zdarzenia będą ustalane przez właściciela obiektu” – poinformował Chodkowski.

Na miejsce przyjechało kilka jednostek straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policja. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!