Wiadomości

Ekspert ostro w rosyjskiej TV o wojnie na Ukrainie: Jest źle, a będzie jeszcze gorzej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Emerytowany pułkownik Michaił Chodarenok, wypowiadając się w publicznej stacji Rossija 1 na temat przebiegu wojny na Ukrainie, stwierdził, że pod względem militarnym i politycznym sprawy idą w złym kierunku, a Rosja znajduje się już w „totalnej geopolitycznej izolacji”. Swoją wypowiedzią wprawił w konsternację uczestników programu, a zapewne też i większość widzów.

– Sytuacja ze strategicznego punktu widzenia wygląda tak, że ukraińska armia może uzbroić milion osób. Jak sami mówią, to dla nich nie problem zmobilizować tyle ludzi. (…) Kiedy wsparcie ze strony Europy zacznie w pełni działać, to niedługo będziemy musieli zacząć rozpatrywać ten milion ukraińskich żołnierzy jako rzeczywistość – stwierdził Chodarenok.

– Musimy wkalkulować, że sytuacja dla nas wyraźnie się pogorszy – dodał analityk wojskowy i emerytowany pułkownik oceniając, że cały świat jest przeciwko Rosji, nawet jeśli Rosjanie nie chcą tego przyznać.

Te słowa bardzo zdenerwowały prowadzącą program. Olga Skabejewa, jedna z twarzy rosyjskiej propagandy, zaznaczała, że są kraje takie jak Indie czy Chiny, które popierają Rosję lub wstrzymują się od jednoznacznych deklaracji w tej sprawie. Skrytykowała eksperta za stwierdzenie, że „cały świat jest przeciwko” Kremlowi. Podważała też tezy o profesjonalizmie ukraińskiej armii twierdząc, że determinacja do obrony własnej ojczyzny nie jest tym samym, co dobrze wyszkoleni wojskowi.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!