Wiadomości

Egipcjanin wystąpił o azyl w Niemczech, po czym nielegalnie przybył do Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

11 października funkcjonariusze Straży Granicznej, prowadzący kontrolę legalności pobytu cudzoziemców, zatrzymali obywatela Egiptu. Cudzoziemiec powinien przebywać w Niemczech, gdzie złożył wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej – niemiecko-polską granicę przekroczył nielegalnie.

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wylegitymowali obywatela Egiptu w Nowym Tomyślu. Mężczyzna nie posiadał ani paszportu, ani dokumentu pobytowego, który pozwoliłby przebywać mu legalnie na terytorium naszego kraju. Kiedy obcokrajowiec usłyszał, że w związku z tym zostanie zatrzymany, zaczął stawiać opór. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć wobec niego siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających, a następnie kajdanek.

Po weryfikacji danych mężczyzny w dostępnych bazach, okazało się, że 27-letni obywatel Egiptu złożył w Niemczech wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej. W związku z powyższym, w ramach porozumienia Dublin III, zostanie przekazany stronie niemieckiej. Do momentu przekazania mężczyzna będzie przebywał w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!