Wiadomości

Dziś w Warszawie protest związkowców z „Solidarności” wobec wizji utraty bezpieczeństwa energetycznego Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Warszawie protestować mają dziś pracownicy sektora paliwowo-energetycznego. Związkowcy z kilkunastu organizacji związkowych, m.in. z ,,Solidarności”, będą manifestować niezadowolenie z sytuacji w branży. Wyrażą też obawy o przyszłość i miejsca pracy.

Manifestacja ,,Solidarności” organizowana jest wobec wizji utraty bezpieczeństwa energetycznego Polski. Jednym z jej powodów jest brak dialogu w sektorze paliwo-energetycznym.

– Od wielu miesięcy mamy do czynienia z kompletnym brakiem dialogu w naszej branży – paliwowo-energetycznej. Jedynym przejawem jakiegokolwiek przejawu dialogu społecznego jest umowa społeczna, ale trzeba przyznać, że zostało to wymuszone przez górników, którzy podjęli czynną akcję protestacyjną pod ziemią. Przez górników, którzy obawiali się o swoje miejsca pracy, o swoje zakłady, którym groziła upadłość. Tylko pod naciskiem strajkujących rząd się ugiął i na Śląsk przyjechała delegacja – mówi Jarosław Grzesik, szef Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”.

Manifestacja ,,Solidarności” rozpocznie się w południe przed siedzibą Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej. Następnie jej uczestnicy przejdą przed gmach resortu aktywów państwowych, a następnie przed budynek Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Protest zakończy się przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

We wszystkich tych miejscach delegacje protestujących zostawią petycje.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!