Wiadomości

Dziś rozpoczną się uroczystości pogrzebowe skatowanego franciszkanina

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniu 18 listopada w godzinach wieczornych rozpocznie się żałobne czuwanie przy zmarłym w niedzielę o. Maksymilianie Adamie Świerżewskim OFM Conv. Pogrzeb duchownego odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 listopada.

W dniu dzisiejszym w Siedlcach rozpoczną się uroczystości żałobne o. Masymiliana Adama Świerzewskiego. Przypomnijmy, że 35-letni franciszkanin został śmiertelnie pobity 11 listopada br. Duchowny na co dzień posługiwał w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Siedlcach, pod wieczór wyszedł na spacer do pobliskiego parku, ok. 20:00 wieczorem pobitego księdza znaleźli przechodnie, którzy zawiadomili pogotowie. W wyniku odniesionych ran o. Świerczewski zmarł ok. 3:00 nad ranem, 12 listopada.

Zakonnik miał 35 lat, od 9 lat był prezbiterem, z zakonie spędził 16 lat.

Dziś między 18:30 a 22:00 odbędzie się modlitewne czuwanie przy zmarłym. W dniu jutrzejszym, tj. 19 listopada, „w katedrze siedleckiej będzie sprawowana Msza święta żałobna z udziałem bpa Kazimierza Gurdy, bpa Grzegorza Suchodolskiego oraz o. Grzegorza Marii Bartosika – prowincjała Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Eucharystia rozpocznie się o godz. 19:00” 0 informują franciszkanie.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 20 listopada, o godzinie 11:00 w Szumowie, rodzinnej miejscowości zmarłego. Eucharystii będzie przewodniczył biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Zakonnik spocznie na miejscowym cmentarzu w Szumowie.

Piątkowa msza żałobna transmitowana będzie za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie oraz na kanale FaroTV.

Źródło: podlasie24.pl, franciszkanie.pl. tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!