Wiadomości

„Dziewczyna i dziewczyna to najlepsza rodzina”, czyli totalny odlot Żakowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Nie znam wypowiedzi Jezusa Chrystusa na temat pani Wurst” – pajacował Żakowski, polemizując z red. Lisickim, który wyraził oburzenie, komentując to, co stało się w „udekorowanej” plakatami gejowskimi katedrze św. Szczepana w Wiedniu, w której kardynał Christoph Schönborn wystąpił wraz z Conchitą Wurst, wypowiadając przy tym słowa, iż „Bóg nie przyszedł nas osądzać, ale zbawić”.

– Co to oznacza dla nas? Nie osądzać, nie wykluczać – mówił kardynał, a jego słowa przywołał, jako bulwersujące, red. Lisicki.

Red. Żakowski, który powszechnie znany jest ze swojego „przywiązania” do Kościoła, cieszył się natomiast, że „Kościół się rozszerza”, obłudnie przypominając, że Jezus kazał kochać bliźniego i że to było najważniejszym jego przykazaniem.

Być może red. Żakowski o tym nie wie, albo wiedzieć nie chce, że z miłości płynie obowiązek upominania. Kto nie napomina bliźniego, który zejdzie na złą drogę, ten jest współwinny temu, że tamten zbłądził, i na pewno nie można o nim powiedzieć, że kieruje się miłością.

„Gdy brat twój zgrzeszy, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!” – mówił Jezus.

„Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.”

Ale wróćmy do tego, co plótł red. Żakowski w dyskusji z red. Lisickim. Z każdą chwilą bowiem rozkręcał się on coraz bardziej…

„Z badań przeprowadzonych w Polsce wynika, że najtrwalsze i najlepiej funkcjonujące rodziny to są rodziny dwóch kobiet homoseksualnych. Dziewczyna i dziewczyna to najlepsza rodzina. One najlepiej działają. Związki heteroseksualne działają gorzej, bardziej konfliktowo, przemocowo itd.” – odleciał red. Żakowski, który dodał, że dzieci nie są „rzeczą najważniejszą”.

https://opinie.wp.pl/lisicki-i-zakowski-poklocili-sie-o-conchite-wurst-w-kosciele-6199689283233921v

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!