Wiadomości

Dziesiąty kompanijny moduł ogniowy RAK dostarczony Wojsku Polskiemu. Trafił do 21 Brygady Strzelców Podhalańskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Huta Stalowa Wola S.A. dostarczyła do 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie kompanijny moduł ogniowy RAK w ukompletowaniu: 8 egz. 120 mm moździerza samobieżnego na podwoziu kołowym oraz 4 egz. artyleryjskiego wozu dowodzenia.

– Huta Stalowa Wola jest rzetelnym, godnym zaufania partnerem dla krajowych sił zbrojnych. Terminowa realizacja kontraktów jest dla nas priorytetem, o czym świadczy  kolejny kompanijny moduł ogniowy RAK wyprodukowany i przekazany do wojska zgodnie z umową –  mówi Bartłomiej Zając, Prezes HSW S.A.

Pierwotna umowa z kwietnia 2016 r. obejmowała dostawy ośmiu KMO obejmujących łącznie 64 środki ogniowe i 32 wozy dowodzenia na podwoziu kołowym KTO Rosomak. Umowa została zrealizowana zgodnie z harmonogramem w 2019 r. W międzyczasie IU MON zamówił dwa kolejne KMO oraz dwa moździerze RAK z przeznaczeniem dla CSAiU w Toruniu.

W 2020 roku Huta Stalowa Wola zawarła kolejną, trzecią umowę na dostawę w latach 2022-2024 pięciu kompanijnych modułów ogniowych. Jednocześnie, realizowane są Umowy na dostawę artyleryjskich wozów amunicyjnych oraz artyleryjskich wozów remontu uzbrojenia, których dostawa ma zakończyć się w 2024 roku, wraz z ostatnią dostawą KMO. W sumie,

w roku 2024 – Siły Zbrojne RP dysponować będą 15-ma KMO. Ostatnim elementem wyposażenia kompanijnych modułów ogniowych będzie Artyleryjski Wóz Rozpoznawczy, który zakończył badania kwalifikacyjne i został przekazany do CSAiU w Toruniu. Tym samym HSW jest gotowa do rozpoczęcia negocjacji na dostawy seryjne wozów rozpoznawczych,
a więc ostatniego składnika modułu.

10-ty KMO został zrealizowany zgodnie z terminem, na podstawie Umowy z 2019 r. na dostawę 2-ch KMO wraz z 2 moździerzami na rzecz CSAiU w Toruniu.

Foto: st. chor. sztab. Rafał Mniedło, 11LDKPanc

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!