Wiadomości

Dziennikarz został wyrzucony z turnieju LGBT zorganizowanego pod patronatem prezydenta Trzaskowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W jednej z warszawskich podstawówek odbywa się turniej siatkówki dla osób LGBT, który objęty jest patronatem prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego. Na imprezie pojawił się dziennikarz telewizji wpolsce.pl Maciej Zemła, który nagrywał to, co zastał na miejscu – informuje portal tvp.info.

W pewnym momencie został otoczony przez uczestników turnieju i wyrzucony ze szkoły. Jak relacjonuje, podczas turnieju sprzedawane były m.in. gadżety erotyczne.

W rozmowie z portalem wpolityce.pl dziennikarz wspomniał, że kończył tę szkołę razem z bratem i w związku z tym chciał zobaczyć, o co chodzi w tej imprezie.

– W pewnym stopniu pewnie chodziło o sport, ale jak się okazało, także o promocję gadżetów erotycznych, co nie powinno mieć miejsca w szkole podstawowej – stwierdził i dodał, że na miejscu można było kupić m.in. lubrykanty i środki na erekcję.

Zaznaczył także, że w szkole znajdował się baner z reklamą sauny z darkroomem, która „reklamuje się w internecie takimi promocjami jak: nagi barman w czwartek”.

– Zapytałem się, o co chodzi w tej saunie i czemu na miejscu są gadżety erotyczne, skoro to jest turniej siatkówki. Sfilmowałem te produkty. Kiedy próbowałem uzyskać odpowiedź od najprawdopodobniej pracownika wspomnianej sauny, to nagle zrobiło się poruszenie – powiedział portalowi wpolityce.pl dziennikarz Maciej Zemła.

Wspomniał, że w pewnej chwili został otoczony przez grupę uczestników, którzy zażądali pokazania nagrań. „Sytuacja zrobiła się dosyć poważna. Coraz silniejsze były żądania, żebym pokazał nagrania i pewnie następnie je skasował – powiedział.

Ostatecznie dziennikarz został wyrzucony ze szkoły przez ochronę.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!