Polska Wiadomości

Dziennikarka niemieckiego ZDF została merytorycznie znokautowana przez polskiego narodowca (VIDEO)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziennikarka niemieckiej stacji ZDF, która zaledwie kilka dni temu stwierdziła, że nie będzie przepraszać za użycie sformułowania „polskie obozy śmierci”, raczej nie będzie zbyt dobrze wspominać manifestacji narodowców w Warszawie. Kiedy zbierała komentarze uczestników zgromadzenia, wielu z nich nie zostawiło suchej nitki na jej pracodawcach. Na opublikowanym w sieci nagraniu uwagę zwraca zwłaszcza mężczyzna w czarnej koszulce z małym znaczkiem Polski Walczącej.

Jeśli bronicie państwo prawa i demokracji, to powinniście się rozliczyć z tego, co zrobiliście złego. – tłumaczył i odwoływał się do zbrodni niemieckich dokonanych na Polakach w czasie II wojny światowej. Zabijaliście ich, gnębiliście ich, a teraz wykorzystujecie ich słabość. (…) Powinna się pani wstydzić, że pani trzyma taki mikrofon. – powiedział wskazując na oznaczenia telewizji ZDF. Ta stacja pluje na byłego więźnia, pana Tenderę. A pani trzyma ten mikrofon i mówi, że pani dziadek był w powstaniu? Pluje pani na pamięć własnego dziadka – podsumował.

Do rozmowy dołączyli inni. Ich wypowiedzi były utrzymane w podobnym tonie. Mój dziadek walczył z Niemcami, a dzisiaj wy oszukujecie, kłamiecie i realizujecie niemiecką politykę historyczną. – powiedział jeden z uczestników zgromadzenia. W tym momencie dziennikarkaoddaliła się od manifestujących i wyruszyła na poszukiwanie innych rozmówców.

Źródło: wmeritum.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!