Świat Wiadomości

Dzięki działaniom Donalda Trumpa Planned Parenthood straciło 60 mln dolarów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl administracja Donalda Trumpa wprowadziła zmiany w federalnych przepisach postępowania. W ich wyniku organizacje proaborcyjne zostaną pozbawione finansowania z Title X –rządowego programu wspierania niezamożnych rodzin w procesie planowania rodziny. Tym samym Planned Parenthood straci 60 milionów dolarów uzyskiwanych do tej pory z funduszy publicznych.

Nowe przepisy wprowadzają dodatkowe wytyczne wyznaczające wymogi ubiegania się o finansowanie z państwowego programu. Wprowadzone 22 lutego Protect Life Rule nie dopuszcza do finansowania z pieniędzy Title X organizacji wspierających lub przeprowadzających aborcję. Organizacje pro-life z USA nie kryją zadowolenia ze zmiany mającej być „powrotem do tego, czym Title X było w swojej istocie”.

Title X Program powstał w 1965 roku za kadencji prezydenta Nixona. Rządowy program miał promować i ułatwiać proces planowania rodzin dla osób z niewielkim dochodem, żyjących na granicy ubóstwa. W 1995 roku administracja Billa Clintona dokonała zmian w przepisach. W ten sposób do „planowania rodziny”, czy „opieki zdrowotnej” wpisano aborcję, tym samym otwierając drogę do finansowania „klinik” aborcyjnych z państwowych funduszy.

– Dzisiaj administracja Trumpa dokonała pierwszego kroku (…) by zapobiec użyciu funduszy Title X w niewłaściwy sposób przez tych, którzy promują i czerpią korzyści z aborcji – powiedziała Jeanne Mancini, prezydent „March for Life”. Republikanin Chris Smith, szef koła parlamentarnego komisji dwustronnej Pro-Life, wskazał, że nowe przepisy zbliżają Title X do swojego pierwotnego zamierzenia, którym jest „zapewnienie rodzinom świadczeń zdrowotnych, a nie aborcji”.

Zmiany w przepisach odcinające Planned Parenthood od programu Title X zapowiedział w maju 2018 roku prezydent Donald Trump. – Przez dekady amerykański podatnik był zmuszany do współudziału w przedsiębiorstwie aborcyjnym – mówił do zgromadzonych tłumów.

Jak myślicie? Czy kiedyś uda się pozbyć tej obrzydliwej organizacji?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!