Wiadomości

Dziecko w oknie życia w Sosnowcu znalezione w Wielką Sobotę to dziewczynka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziecko w Oknie Życia zostało znalezione w Wielką Sobotę w Sosnowcu. Niemowlę pozostawiono w oknie życia przy Klasztorze Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu. Cała i zdrowa dziewczynka trafiła do Centrum Pediatrii, gdzie zaopiekował się nią personel placówki – informuje Dziennik Zachodni.

Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus w Sosnowcu, przy klasztorze których znajduje się okno życia zostały na pewno nie w taki sposób wyobrażały sobie Wielką Sobotę. O godz. 4:50 siostry usłyszały dźwięk informujący o tym, że w oknie życia pozostawiono dziecko.

– Dziewczynka, którą pozostawiono w oknie życia przy Klasztorze Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu została przekazana personelowi Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu – mówi ks. Tomasz Folga, dyrektor sosnowieckiego Caritasu. – Z informacji udzielonej przez siostry wynika, że dziecko najprawdopodobniej niedawno przyszło na świat.

Według informacji udzielonej przez zakonnice, u których pozostawiono dziecko, u dziewczynki nie było żadnych oznak zagrożenia życia czy zdrowia dziecka. Teraz jednak zbadają ją specjaliści z Centrum Pediatrii w Sosnowcu.

– Idea okien życia jest taka, aby zadbać o zdrowie dziecka, w pierwszych chwilach po porzuceniu go przez rodziców – tłumaczy ks. Folga.

Po przejściu badań, dziewczynka czekać będzie na nowy dom. Pozostawienie dziecka w oknie życia sprawia, że ewentualna procedura adopcyjna jest o wiele prostsza, niż w pozostałych przypadkach.

/Dziennik Zachodni, fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!