Wiadomości

Działające od blisko 30 lat biuro podróży ogłasza upadłość

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Biuro podróży Mediterraneum z Poznania ogłosiło w czwartek upadłość. Kilkudziesięciu klientów, którzy mieli wylecieć do Gruzji, nie zostało poinformowanych o odwołaniu wycieczki – informuje portal TVP Info.

– Dziś skontaktowało się z nami biuro podróży Mediterraneum, informując o swojej niewypłacalności, ale oficjalnego oświadczenia biura nie mamy. A jest ono, zgodnie z ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, konieczne. Bez niego nie możemy wszcząć właściwej w takiej sytuacji procedury. Czekamy na nie – potwierdziło portalowi tvp.info biuro prasowe urzędu marszałkowskiego województwa wielkopolskiego.

– Mogę zapewnić, że jesteśmy w stałym kontakcie z biurem i gromadzimy informacje dotyczące liczby osób przebywających poza granicami kraju, liczby odwołanych wycieczek etc. Na tę chwilę są one sprawdzane i weryfikowane – potwierdziła rzeczniczka marszałka województwa wielkopolskiego Anna Parzyńska–Paschke.

Jak poinformowała „informacje dla poszkodowanych klientów biura będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego”.

Biuro posiada zabezpieczenie finansowe w postaci gwarancji ubezpieczeniowej. Działało na rynku od 1991 roku.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!