Wiadomości

Dyrektor Muzeum Narodowego ugiął się przed lobby bananowym: Podjąłem decyzję o dalszym eksponowaniu dzieł Natalii LL i Kozyry

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś pod Muzeum Narodowym miał się odbyć „bananowy” protest przeciwko wycofaniu z ekspozycji „dzieł” Natalii LL pokazującej nagą kobietę wkładającą do ust banana i Katarzyny Kozyry w stroju sado-maso okładającej pejczem dwóch mężczyzn przebranych za psy. Dyrektor Muzeum Narodowego ugiął się pod presją i zmuszony był uznać, że są to jednak dzieła wybitne, godne eksponowaniu w kierowanej przez niego placówce.

„Moja wypowiedź, tak chętnie cytowana w mediach, została opublikowana bez mojej autoryzacji. W sprawie reorganizacji Galerii Sztuki XX i XXI Wieku nie byłem wzywany do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a wszystkie decyzje podjąłem osobiście, po konsultacjach ze specjalistami zajmujących się sztuką XX i XXI wieku W związku z zaistniałą sytuacją podjąłem decyzję o dalszym eksponowaniu ww. dzieł do dnia rozpoczęcia prac rearanżacyjnych” – pisze w oświadczeniu na stronie muzeum dyrektor Jerzy Miziołek.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!