Wiadomości

Dworczyk: W tym tygodniu zostanie wykonane milion szczepień

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W magazynach Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych znajduje się obecnie 462 tys. 900 szczepionek – poinformował na Twitterze pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Zapewnił, że podobnie jak w ubiegłym tygodniu także w tym zostanie wykonane milion szczepień.

Szef KPRM odniósł się do wpisu lidera PO Borysa Budki, który ocenił, że „największą przeszkodą w sprawnym szczepieniu Polaków jest rząd PiS”. Budka dodał, że w magazynach „zalega 2 mln szczepionek”.

Pełnomocnik rządu ds. programu szczepień poinformował, że w magazynach Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych znajduje się obecnie 462 tys. 900 szczepionek, co – jak dodał – zabezpiecza drugą dawkę dla pacjentów z całej Polski.

„Zdecydowana większość z 2 mln, o których mówi Borys Budka to szczepionki, które dystrybuujemy na bieżąco – zgodnie z zapotrzebowaniem punktów” – napisał Dworczyk.

„Tylko w zeszłym tygodniu zaszczepiliśmy ponad milion osób, pomimo okresu świątecznego. Kolejny milion wykonamy także w tym tygodniu” – zapewnił szef KPRM.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!