Wiadomości

Dworczyk: W Polsce obecnie ok. 30 tysięcy osób jest objętych kwarantanną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W tej chwili w Polsce już ok. 30 tysięcy osób jest objętych kwarantanną – poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk był pytany w rozmowie z TVP Info o realizowane w Polsce kwarantanny, za które – jak przypomniał szef KPRM – odpowiadają samorządy.

– To na nich (samorządach) spada odpowiedzialność za opiekę nad osobami objętymi kwarantanną. Żeby dać przykład o jakiej dużej skali mówimy, to podam taki przykład. Do wczoraj jeszcze osób objętych kwarantanną było około siedem tysięcy, w ciągu ostatniej doby wjechało do Polski 24 tysiące Polaków, którzy są objęci 14-dniową kwarantanną, a więc mamy bardzo duży przyrost. W tej chwili już około 30 tysięcy osób jest objętych kwarantanną – powiedział Dworczyk.

Szef KPRM przypomniał o rozróżnieniu dwóch grup objętych kwarantanną: osób, które przyjeżdżają do Polski oraz tych, które były potencjalnie narażone na kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem.

– Niemniej jest to duże przedsięwzięcie logistyczne – ocenił Dworczyk.

Przypomniał też, że rząd wspólnie z PLL LOT uruchomił zakładkę LOTdodomu, z której trzeba skorzystać, by znaleźć połączenie dla obywateli polskich, ich małżonków, dzieci, osób z Kartą Polaka oraz posiadających prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

– Jest w tej chwili zaplanowane 111 rejsów z różnych miejsc na świecie do kraju – dodał szef KPRM, zastrzegając, że dane te będą na bieżąco aktualizowane.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!