Wiadomości

Dworczyk: Dzisiaj rozpoczną się egzaminy. Udało się skompletować wszystkie komisje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Dzisiaj we wszystkich 16 województwach rozpoczną się egzaminy, chyba że wydarzą się jakieś ekstraordynaryjne sytuacje, ale liczymy, że do niczego takiego nie dojdzie. (…) Udało się skompletować wszystkie komisje, dzięki czemu dziś mogą odbyć się egzaminy. Wczoraj po południu z ministrem Pawłem Szefernakerem mieliśmy telekonferencję z wszystkimi wojewodami i z częścią kuratorów. Ja skończyłem telefoniczne rozmowy z wojewodami przed północą i moja wiedza na północ jest taka, że cała sytuacja jest pod kontrolą – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Gość Roberta Mazurka został też zapytany o to, czy trwający strajk nauczycieli skłoni rząd do nowej propozycji dla związków zawodowych.

– W tym momencie większych podwyżek nie będzie, bo środki w budżecie na to nie pozwalają. To, co zaproponował wczoraj jeszcze pan premier Mateusz Morawiecki, to przebudowa systemu, która ma doprowadzić do tego, żeby nauczyciel dyplomowany, który dzisiaj średnio zarabia 5 630 złotych, w 2023 roku zarabiał 8 100 złotych. Pan premier zaproponował wczoraj przyspieszenie, żeby to był początek 2022 roku – powiedział minister.

Michał Dworczyk był też pytany o działalność podkomisji smoleńskiej kierowanej przez Antoniego Macierewicza:

– Mamy wszystkie pozostałe dni w roku, kiedy możemy rozmawiać o szczegółach dotyczących tej największej po II wojnie światowej tragedii, która dotknęła państwo polskie. Myślę, że dzisiaj jest dzień na refleksję, na zadumę, na wspomnienie tych 96 osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. (…) Byłoby to skrajną nieodpowiedzialnością, gdyby polityk, osoba tak jak ja, nie mający dostępu do wiedzy i materiałów. wypowiadała się w takich sprawach – skomentował minister.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!