Wiadomości

Dworczyk: Byłbym zdumiony, gdyby w polskich szkołach, były promowane postawy homoseksualne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Byłbym zdumiony, gdyby w polskich szkołach, były promowane postawy homoseksualne – powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, pytany o akcję tzw. „tęczowy piątek”, która ma się odbyć w szkołach w Polsce i ma promować dewiacyjne środowiska homoseksualne.

Michał Dworczyk w TVP1 został zapytany o akcję tzw. „tęczowy piątek”, która ma zostać przeprowadzona w piątek w 211 szkołach w Polsce. Szef kancelarii premiera odpowiedział, że dla niego jest to informacja „świeża i zaskakująca”.

„Szkoła zgodnie z konstytucją powinna wspierać rodzinę a rodzina właśnie zgodnie z konstytucją to związek mężczyzny i kobiety – takie jest w Polsce prawo” – podkreślił. Dworczyk przyznał, że o sprawie wie tylko z doniesień medialnych.

„Byłbym zdumiony, gdyby w polskich szkołach były promowane postawy homoseksualne” – dodał.

„Szkoła nie powinna zastępować rodziny a to w rodzinie przede wszystkim zapadają decyzje do jakich postaw dzieci są wychowywane” – mówił szef KPRM.

„Jeśli chodzi o szkołę, ta powinna opierać się o obowiązujące prawo a w Polsce prawo promuje postawy prorodzinne i jedyny model rodziny zgody z rozumieniem konstytucyjnym, czyli związek mężczyzny i kobiety” – podkreślił Michał Dworczyk.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!