Wiadomości

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po wczorajszym ataku na komisariat policji w Malmö

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwóch mężczyzn po dwudziestce zostało aresztowanych w związku z wybuchem, do którego doszło obok komisariatu policji w dzielnicy Rosengård w Malmö.

Jak poinformowała policja, do wybuchu doszło na zewnątrz budynku tuż po godzinie 21:00 w środę. Żadnych szczegółów nie podano; ma to nastąpić podczas konferencji prasowej dziś o godz. 10.15.

Nikt nie został ranny w wyniku eksplozji, ale prywatne samochody należące do policjantów zostały uszkodzone, a fasada budynku została uszkodzona.

„Atak był wymierzony bezpośrednio w policję i jej działalność” – napisano w wydanym przez policję oświadczeniu.

Tymczasem zaledwie kilka godzin później dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez policję. Decyzją prokuratora zostali oni aresztowani pod zarzutem „dokonania zniszczeń zagrażających społeczeństwu”.

Rosengård w południowym Malmö jest jednym z 61 obszarów w całej Szwecji uznawanych za „wrażliwe” i definiowanych jako „geograficznie określony obszar charakteryzujący się niskim statusem społeczno-ekonomicznym, w którym przestępcy mają wpływ na lokalną społeczność”. Częściej używane jest jednak określenie „strefa no-go”.

/thelocal.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!