Wiadomości

Sondaż: Duża zmiana poparcia dla KO i Hołowni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wzrost poparcia zalicza Koalicja Obywatelska, duży spadek notuje Polska 2050 Szymona Hołowni.

Na pozycji lidera w nowym badaniu niezmiennie znajduje się partia Jarosława Kaczyńskiego, którą popiera 34,2 proc. respondentów. Taki wynik to spadek o 1 pkt proc. względem poprzedniego badania. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,6 proc. To oznacza wzrost o 6,3 pkt. proc. tej formacji. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą wskazało 10 proc. badanych (spadek o 6,5 pkt. proc.).

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,9 proc. poparcia (spadek o 0,9 pkt. proc.) oraz Konfederacja, na którą głos oddałoby 5,9 proc. wyborców (wzrost o 0,3 pkt. proc.). Na granicy progu wyborczego balansuje Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc.; spadek o 0,1 pkt. proc.).

Aż 10,4 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos w wyborach. Na wybory „zdecydowanie” poszłoby 35,1 proc. ankietowanych. Odpowiedź „raczej tak” wybrało 17,4 proc. respondentów – podaje portal.

Do urn „zdecydowanie” nie poszłoby 29,8 proc.; „raczej” nie poszłoby także 10,9 proc. badanych. Grupa 6,8 proc. osób się waha.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!