Wiadomości

Doradcy Zbigniewa Ziobry zakażeni koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi Wirtualna Polska, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w ostatnich dniach nie pojawiał się w pracy. Okazuje się, że dwaj jego bliscy współpracownicy są zakażeni koronawirusem.

Jak informuje WP, zakażeni SARS-CoV-2 to członkowie gabinetu politycznego ministra Ziobry. Obaj mieli styczność z zakażonym ministrem środowiska Michałem Wosiem, a jeden z nich z urzędnikiem Lasów Państwowych. Zbigniew Ziobro został przebadany – testy nie stwierdziły u niego zakażenia.

– Kiedy wśród pracowników gabinetu politycznego pojawiły się objawy przeziębienia, zostali odesłani natychmiast do domu. Początkowo mieli objawy wskazujące na grypę. W międzyczasie okazało się, że minister Michał Woś ma koronawirusa. Po badaniach, zakażenie potwierdziło się również u pracowników gabinetu politycznego – potwierdza w rozmowie z WP Agnieszka Borowska, rzecznik resortu sprawiedliwości.

– Gdyby nie szybka reakcja ministra i odesłanie doradców do domu, zapewne mielibyśmy koronawirusa wśród kierownictwa resortu – dodaje.

Borowska podkreśla, że Zbigniew Ziobro jest zdrowy, podobnie jak wiceministrowie. szef resortu natychmiast poddał się zaleceniom Sanepidu i został w domu, jednocześnie przechodząc badania.

/wp.pl, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!