Świat Wiadomości

Doradca Donalda Trumpa jest zarażony koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl amerykański doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien uzyskał wynik pozytywny na obecność koronawirusa. Jak podała w poniedziałek Associated Press, O’Brien jest najwyższym amerykańskim urzędnikiem, u którego wykryto COVID-19.

Associated Press dowiedziała się o zarażeniu O’Briena od dwóch osób zorientowanych w tej sprawie, które wypowiadały się pod warunkiem zachowania anonimowości. Biały Dom potwierdził później, że O’Brien ma łagodne objawy, przebywa w izolacji i pracuje „w bezpiecznym miejscu” poza miejscem pracy.

Biały Dom zapewnił, że „nie ma ryzyka narażenia prezydenta lub wiceprezydenta” a praca Rady Bezpieczeństwa Narodowego trwa nieprzerwanie.

Agencja Bloomberg, która pierwsza doniosła o pozytywnym wyniku testu doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA, podała, że O’Brien zaraził się po rodzinnej imprezie.

Jak podaje AP, wysocy urzędnicy Białego Domu oraz wszyscy, którzy mają bliski kontakt z prezydentem i wiceprezydentem USA, codziennie są testowani na obecność koronawirusa. Do tej pory COVID-19 wykryto u osobistego lokaja Trumpa i sekretarza prasowego wiceprezydenta.

Robert O’Brien jest czwartą osobą na stanowisku prezydenckiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego za kadencji Donalda Trumpa. Wcześniej funkcję tę pełnili Michael Flynn, H. R. McMaster i John Bolton. Obecną funkcję pełni od września 2019 roku.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!