Europa Polska Wiadomości

Donald Tusk znowu grozi Polsce w kwestii nieprzyjęcia imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Beata Szydło podczas wczorajszego przemówienia postanowiła się odnieść do kwestii przymusowych kwot imigrantów, któe mają być przeyjęte przez państwa członkowskie UE:

“Nie ma w tej chwili możliwości, aby do Polski byli przyjmowani uchodźcy i nie zgodzimy się na narzucanie jakichkolwiek przymusowych kwot uchodźców przez UE (…) – Trzeba pomagać, robimy to, pomoc humanitarna jest naszym obowiązkiem.”- powiedziała polska premier

Do powyższej wypowiedzi odniósł się również przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, która nie zawahał się wystosować pewnych gróźc wobec naszego kraju.

“Najważniejsze, abyśmy rozstrzygnęli, także w Polsce, co jest naszym priorytetem. Czy chcemy wspólnie z Europą rozwiązywać problemy związane z migracją, a więc chronić granice, ale także pomagać tym państwom, które mają zbyt dużo uchodźców, czy też, jak to dzisiaj rząd polski proponuje, twardo wyłamywać się z europejskiej solidarności i nie przyjmować uchodźców. Oba podejścia mają swoje uzasadnienie, swoje argumenty, ale też koszty”

“Jeśli polski rząd będzie zdecydowany, właściwie jako jeden z dwóch, trzech w Europie, nie uczestniczyć w tym solidarnym poddziale obowiązków w sprawie uchodźców – to ma do tego, może nie prawo, bo mówimy tu o prawie europejskim, ale pewne argumenty, i jestem w stanie je zrozumieć – będzie się to wiązało nieuchronnie z pewnymi konsekwencjami. Takie są zasady w Europie”- dodał Tusk.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!