Polska Wiadomości

Donald Tusk zgodził się na współpracę SKW z następczynią KGB

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W najnowszym odcinku serialu TVP “Reset” ujawniono dokument, zgodnie z którym Donald Tusk jako premier zgodził się na współpracę Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) z rosyjską następczynią NKWD i KGB –  Federalną Służbą Bezpieczeństwa (FSB).

Donald Tusk zgodził się na współpracę SKW z następczynią KGB. Informację tę ujawniono w najnowszym odcinku serialu “Reset”.

“Reset” to serial dokumentalny przygotowany przez dziennikarza Michała Rachonia oraz historyka, dr. hab. Sławomira Cenckiewicza (szefa komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów). Pokazuje on, jak od 2007 r. rząd PO-PSL blisko współpracował z Rosją.

We wtorkowym odcinku ujawniono nieznany wcześniej opinii publicznej dokument. To wniosek wystosowany przez ówczesnego szefa SKW Janusza Noska, za pośrednictwem ministra Jacka Cichockiego, do premiera Tuska. “Proszę pana premiera o wyrażenie zgody na podjęcie współpracy ze służbami specjalnymi Algierii, Ukrainy, Gruzji, Federacji Rosyjskiej oraz Chińskiej Republiki Ludowej” – czytamy w dokumencie. Na dokumencie widnieje parafka “zgoda Donald Tusk”. W serialu ujawniono też zapisy umowy.

Podpis Tuska na tym dokumencie stanowi dowód na to, że nawiązanie formalnej współpracy między FSB a Służbą Kontrwywiadu Wojskowego odbyło się za zgodą i akceptacją premiera – wskazano w “Resecie”.

–Tak jest, to zdrada. Powiedziałem to na podstawie empirycznej analizy tego, co znamy, czyli porozumienia między SKW a FSB. Zwłaszcza cały artykuł drugi, punkt B, dokładnie kwalifikuje się na zdradę. Cóż to oznacza, że będziemy współpracowali z Rosją w kwestii działalności wywiadowczo-wywrotowej, to język rosyjskich tajnych służb, skierowanej przeciw Federacji Rosyjskiej? To znaczy, że Polska jest zobowiązana do pomocy operacyjnej rosyjskiej tajnej służbie w zakresie dotyczącym działań skierowanych przeciw Rosji przez wszystkie kraje poza tymi, których dotyczy ta umowa – stwierdził na antenie TVP Info Sławomir Cenckiewicz.

Polecamy również: UE otwarcie przyznaje się do komuszych korzeni! P. Holocher i R. Patlewicz NA ŻYWO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!