Wiadomości

Donald Tusk usprawiedliwia napaść na Magdalenę Ogórek?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować” – napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, zdając się w ten sposób usprawiedliwiać uczestników napaści na Magdalenę ogórek.

Do ataku na Magdalenę Ogórek doszło w sobotę wieczorem przed wejściem do budynku TVP Info. Zajście skomentowało wiele osób publicznych. Większość z nich potępiła agresję wobec dziennikarki.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk, któremu nie przeszkadzają kłamstwa i ustawki TVN-u czy „Gazety Wyborczej”, któremu nie przeszkadzało to, jak kłamały media publiczne za jego rządów, zamieścił wpis, w którym wzywa Polaków do protestowania przeciwko obecnej władzy i „kłamstwom za publiczne pieniądze”.

Słowa byłego premiera Polski skomentował w rozmowie z portalem tvp.info dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. Jego zdaniem Tusk tym wpisem przyzwala na podobną agresję, której ofiarą stała się red. Ogórek.

– Słowa byłego premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej legitymizują w pewnym sensie działania, które widzieliśmy dwa dni temu w stosunku do dziennikarki TVP. Są one wysoce niestosowne, ponieważ Tusk, występując w roli szefa RE, powinien być bardziej neutralny, jeżeli chodzi o polską politykę – ocenił Wróblewski.

Jego zdaniem słowa szefa RE powinny być zawsze wobec takich zdarzeń potępiające.

– Nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek przyzwolenie na agresję w stosunku do dziennikarzy – zaznaczył Wróblewski.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!