Polska Wiadomości

Donald Tusk “błaga na kolanach”…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal tvp.info przewodniczący PO Donald Tusk został zapytany na antenie TVN24 m.in. o debatę liderów opozycji. Polityk zadeklarował chęć udziału w przedsięwzięciu. Niespodziewanie wystosował przy tej okazji emocjonalny apel do partii opozycyjnych.

Podczas wywiadu były premier został zapytany, czy weźmie udział w debacie liderów opozycji, organizowanej przez Szymona Hołownię, i czy zapisał sobie już w kalendarzu termin 21 marca, kiedy ma się ta debata odbyć.

– Tak, zapisałem sobie to już w kalendarzu, jak otrzymałem list. Mam nadzieję, że znajdzie się tam miejsce również dla liderów innych partii, Zielonych, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej, lidera KOD-u, ruchów samorządowych – mówił.

– Przestrzegałbym wszystkich, żeby nie robić żadnego spektaklu pokazującego, że opozycja jest pokłócona i podzielona. Pójdę wszędzie i mogę na kolanach błagać. Pokażmy, że opozycja jest razem – dodał Donald Tusk.

– To nie jest ekwilibrystyka, akrobatyka. To jest np. decyzja o paszporcie covidowym, aby dostęp do wielu sfer życia publicznego miały osoby, które są przetestowane lub zaszczepione – odpowiedział na pytanie, co należy zrobić, aby zwiększyć liczbę osób zaszczepionych w Polsce.

Został dopytany, czy to chodzi o znaczące ograniczenie funkcjonowanie w społeczeństwie osób niezaszczepionych.

– Nie, bo mogą się przetestować – przekonywał Donald Tusk.

– Nie do końca wyobrażam sobie, że przed każdą wizytą w kinie, teatrze, ktoś będzie się testował – wtrącił prowadzący program.

– Kiedy ostatnio był pan w kinie? Proszę nie głosić tezy, że testowanie jest problemem – odpowiedział ponownie poirytowany przewodniczący PO.

Panie Donaldzie…

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!