Wiadomości

Donald Trump zupełnie zmienił ton wobec Korei Północnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un obserwował w piątek kolejne próbne odpalenie nowego „systemu rakietowego” – poinformowały w sobotę nad ranem media w Północnej Korei.

Jeszcze niedawno tego rodzaju działania kraju z północnej części Półwyspu Koreańskiego spotykały się z groźnymi pohukiwaniami ze strony USA, a prezydent Trump nie szczędził gróźb pod jego adresem. A dziś?

„Kim Dzong Un i Korea Północna w ostatnich kilku dniach przeprowadziły testy 3 pocisków krótkiego zasięgu. Te testy pocisków nie stanowią pogwałcenia podpisanej przez nas umowy z Singapuru, ani też nie było dyskusji na temat pocisków krótkiego zasięgu, gdy podaliśmy sobie ręce. Może stanowić to naruszenie rezolucji Organizacji Narodów Zjednoczonych, ale Przewodniczący Kim nie chce mnie rozczarować naruszając zaufanie swojego przyjaciela prezydenta Trumpa. Korea Północna ma zbyt wiele do zyskania – potencjał kraju, któremu przewodzi Kim Dzong Un jest nieograniczony. Ma też zbyt wiele do stracenia. Mogę się mylić, ale wierzę w to, że przewodniczący Kim ma wspaniałą i piękną wizję dla swojego kraju i tylko Stany Zjednoczone, wraz ze mną jako prezydentem, mogą ją spełnić. Postąpi dobrze, ponieważ jest zbyt mądry, aby tak nie postąpić, i nie chce zawieść swojego przyjaciela, prezydenta Trumpa!” – napisał na twitterze prezydent USA.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!