Świat Wiadomości

Donald Trump zabrał głos w sprawie śmierci generała Kasema Sulejmaniego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Iran nigdy nie wygrał wojny, ale nigdy nie przegrał negocjacji!” – napisał na Twitterze prezydent USA Donald Trump. Zdaniem Trumpa, zabity wojskowy był „odpowiedzialny bezpośrednio lub pośrednio za śmierć milionów ludzi, wliczając w to protestujących w samym Iranie”. To reakcja na śmierć irańskiego generała Kasema Sulejmaniego, który zginął w wyniku amerykańskiego ataku w nocy z czwartku na piątek. Atak skomentował również prezydent Iranu Hassan Rouhani.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump skomentował śmierć irańskiego generała Kasema Sulejmaniego. Amerykański przywódca napisał, że „Iran nigdy nie wygrał wojny, ale nigdy nie przegrał negocjacji”.

Później na Twitterze Trumpa pojawiły się kolejne wpisy na ten temat. „Generał Kassem Sulejmani zabił lub ciężko ranił tysiące Amerykanów, a planował zabić jeszcze wielu więcej… ale został dorwany!” – napisał Trump. Zdaniem prezydenta zabity wojskowy był „odpowiedzialny bezpośrednio lub pośrednio za śmierć milionów ludzi, wliczając w to protestujących w samym Iranie”.

„Chociaż irańskie władze tego nigdy nie przyznają, Sulejmani był znienawidzony i budził strach w samym kraju” – uważa Trump.

Wcześniej śmierć Sulejmaniego skomentował prezydent Iranu Hassan Rouhani. Jak poinformował, że Iran zemści się za atak. „Flaga generała Sulejmaniego w obronie integralności terytorialnej kraju oraz walka z terroryzmem i ekstremizmem w regionie zostanie podniesiona, a ścieżka oporu wobec ekscesów USA będzie kontynuowana. Wielki naród Iranu zemści się na tej ohydnej zbrodni” – napisał na Twitterze Rouhani.

Ambasada USA w Bagdadzie wydała oświadczenie, w którym wzywa obywateli amerykańskich do natychmiastowego opuszczenia Iraku.

Generał Sulejmani zginął w wyniku amerykańskiego ostrzału rakietowego w stolicy Iraku, wraz z dowódcą irackiej milicji Kataib Hezbollah, Abu Mahdim al-Muhandisem.

Czy stoimy w obliczu nowej wojny?

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!