Świat Wiadomości

Donald Trump wygrywa w sondażach z Joe Bidenem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na portalu nczas.com były prezydent USA Donald Trump prowadzi z obecnym prezydentem, Joe Bidenem, w najnowszym sondażu Harvard CAPS-Harris Poll dla „The Hill”. Trump wygrałby także, gdyby jego kontrkandydatką była wiceprezydent Kamala Harris.

Jak wynika z sondażu, gdyby wybory prezydenckie w 2024 roku odbywały się teraz, Donald Trump uzyskałby 47 procent poparcia, a Joe Biden zaledwie 41 procent.

12 procent wyborców jest niezdecydowanych.

Jeszcze gorzej w hipotetycznym pojedynku z Trumpem wypada obecna wiceprezydent, Kamala Harris. Gdyby to ona, a nie Joe Biden, wystartowała w wyborach prezydenckich za dwa lata, były prezydent USA wygrałby z nieco większą przewagą.

Jak wynika z sondażu, w przypadku takiego starcia, 49 procent badanych wybrałoby Trumpa, a jedynie 38 procent poparłoby Harris.

Mimo że do wyborów zostało dużo czasu sondaż pokazuje, że Demokraci mogą mieć poważny problem w 2024 roku. Trump wielokrotnie dawał do zrozumienia, że rozważa ponowne ubieganie się o kandydaturę i nadal cieszy się ogromną popularnością.

Z drugiej strony administracja nie cieszy się dużym poparciem wśród wyborców. Jak wynika z sondażu obecnie jedynie 39 procent badanych popiera Bidena, ponadto większość respondentów uważa, że zarówno gospodarka, jak i cały kraj, są na złej drodze.

Trump pozostaje faworytem w wyścigu o nominację Republikanów w 2024 roku. Aż 59 procent wyborców republikańskich deklaruje, że poparłoby go, gdyby ponownie ubiegał się o Biały Dom.

O drugie miejsce w tym zestawieniu walczą były wiceprezydent Mike Pence oraz Ron DeSantis, gubernator Florydy, którzy zasłynął z antysanitarystycznej polityki. Cieszą się oni odpowiednio 11 i 10 procentami poparcia.

Gdyby jednak Trump nie kandydował, wówczas większość poparciem cieszy się DeSantis. W takim scenariuszu 28 procent wyborców Republikanów deklaruje, że poparłoby DeSantisa, podczas gdy 24 procent poparłoby Pence’a.

Sondaż Harvard CAPS-Harris Poll wśród 1990 zarejestrowanych wyborców został przeprowadzony w dniach 23-24 marca. Jest to wynik Centrum Amerykańskich Studiów Politycznych na Uniwersytecie Harvarda oraz Harris Polll.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!