Wiadomości

Donald Trump: Miasto Seattle przejęli terroryści

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Seattle to największe miasto w stanie Waszyngton, położone jest między zatoką Puget a jeziorem Washington, około 175 km na południe od granicy z Kanadą. Zamieszkuje je blisko 700 tysięcy osób. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przyznał na twitterze, że przejęte zostało ono przez terrorystów i wezwał gubernatora stanu Waszyngton i burmistrza Seattle do „odzyskania miasta”.

Jak już pisaliśmy wczoraj, chcąc doprowadzić do złagodzenia napięcia po tygodniu protestów policja wycofała się z dzielnicy Capitol Hill. Efekt był odwrotny od zamierzonego, doprowadziło to bowiem do powstania tam „strefy autonomicznej Capitol Hill”, która to została obsadzona przez Antifę i inne grupy, które wzniosły barykady.

We wtorek wieczorem protestujący wdarli się do ratusza, żądając rezygnacji burmistrz Jenny Durkan. Według Fox News protestującym pomogła radna Seattle Kshama Sawant, która była widziana obok protestujących w City Hall.

Prezydent Trump wezwał gubernatora stanu Waszyngton i burmistrza Seattle do podjęcia natychmiastowych działań celem przywrócenia porządku w mieście.

„Odzyskajcie natychmiast swoje miastem. Jeśli tego nie zrobicie, zrobię to ja. To nie zabawa. Tych okropnych anarchistów trzeba jak najszybciej powstrzymać!” – napisał Donald Trump.

Na razie w mieście panuje totalne bezprawie…

Czytaj też:

Protestujący w Seattle wdarli się do ratusza i proklamowali „strefę autonomiczną”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!