Wiadomości

Domy opieki w Belgii i we Francji stały się w okresie pandemii miejscami masowej śmierci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We Francji choruje z powodu zarażenia koronawirusem 90.676 osób; od wczoraj liczba ta wzrosła o 4.332 osoby. 31.267 osób jest obecnie hospitalizowanych, tj. o 3.161 osób więcej aniżeli 24 godziny wcześniej. 13.197 osób zmarło z powodu koronawirusa, w tym 4.599 w domach opieki. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 987 osób, w tym 554 w szpitalach i 433 w domach opieki – poinformował francuski resort zdrowia.

W Belgii liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin o 325. W ten sposób liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła już w Belgii 3 tysiące, a dokładnie jest to 3.019 osób. Grozę musi budzić fakt, iż 40% przypadków śmierci dotyczy domów opieki.

Można odnieść wrażenie, że domy opieki stały się w okresie pandemii miejscami masowego umierania, a społeczeństwa zdają się niewiele przejmować losem seniorów, dla których nie ma miejsca w szpitalach. Jak słusznie zauważa portal Najwyższy Czas, personel medyczny jest tam niejako „znieczulony” na leczenie osób starszych i nie przywiązuje zbytniej troski do walki o ich życie. To uboczny skutek braku pewnej wrażliwości na wartość życia w krajach zezwalających na eutanazję.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!