Europa Wiadomości

Dom szwedzkiego policjanta został ostrzelany z broni ciężkiego kalibru

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejne niezwykłe doniesienia z mulitikulurowej Szwecji – oto dotarła do nas informacja o zatrzymaniu 20-letniego mężczyzny pod zarzutem ostrzelania w nocy domu funkcjonariusza policji w Västerås.

Co najmniej 12 pocisków z broni ciężkiego kalibru przebiło drzwi frontowe budynku, gdy policjant i jego rodzina spali. Dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci były pogrążone we śnie, gdy padły strzały. Siła strzałów była tak potężna, że pociski przebiły się przez budynek i przynajmniej jeden z pocisków eksplodował poza budynkiem, co oznacza – jak zauważa policja – iż narażone zostało życie także innych osób.

„Szkody w budynku są ogromne, jest też wiele pocisków dużego kalibru na zewnątrz budynku” – powiedział na konferencji prasowej poświęconej nocnym wydarzeniom szef lokalnej policji Carin Götblad.

Policja nie chciała ujawnić, jaką funkcję pełni policjant, na którego życie dokonano zamachu. Odmówiono też komentarza na temat rodzaju użytej broni, podkreślając jedynie, że była to broń dużego kalibru. Ma to zostać podane dopiero po przeprowadzeniu ekspertyz.

/bt.se/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!