Wiadomości

Dokumenty planistyczne wojny z Ukrainą zostały zatwierdzone 18 stycznia, a cała operacja miała trwać 15 dni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dokumenty planistyczne wojny z Ukrainą zostały zatwierdzone 18 stycznia 2022 r., a sama operacja zdobycia Ukrainy miała zostać przeprowadzona w ciągu 15 dni, czyli od 20 lutego do 6 marca. Poinformował o tym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, powołując się na tajne dokumenty jednego z pododdziałów batalionowej grupy taktycznej 810. Samodzielnej Brygady Piechoty Morskiej Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej.

„W wyniku udanych działań jednej z jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy rosyjscy okupanci tracą nie tylko sprzęt i siłę żywą. W panice zostawiają też tajne dokumenty. Tak, mamy dokumenty planistyczne jednego z pododdziałów batalionowej grupy taktycznej 810. Samodzielnej Brygady Piechoty Morskiej Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej. Wśród otrzymanych dokumentów znajdują się karta pracy, zadania bojowe, tablica znaków wywoławczych, tablice sygnałów kontrolnych, ukryte tablice kontrolne, spis żołnierzy itp.” – czytamy w oświadczeniu.

Z uzyskanych informacji wiadomo, że dokumenty planistyczne wojny z Ukrainą zostały zatwierdzone 18-22 stycznia, a sama operacja zdobycia Ukrainy miała zostać przeprowadzona w ciągu 15 dni, czyli od 20.02. do 06.03.

Wrogi pododdział miał zejść na ląd z VDK “Orsk” w rejonie miejscowości Stiepanowka-1 i następnie współdziałać z pododdziałami bojowymi 58. Armii Federacji Rosyjskiej, a mianowicie ze 177. Samodzielnym Pułkiem Piechoty Morskiej Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej. Ostatecznym celem tych sił była blokada i przejęcie kontroli nad Melitopolem.

„Więc, gdy któryś z jeńców po raz kolejny powie, że przyjechał na studia i zgubił się – nie wierz w to! Wiedzieli, starannie zaplanowali i przygotowali. A rosyjskim okupantom powiemy jedno: zostaw swój sprzęt i tajne dokumenty, będziemy ich potrzebować, po pierwsze dla naszych obrońców, a po drugie dla Hagi” – podkreślił Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Dokumenty planistyczne wojny z Ukrainą zostały zatwierdzone 18 stycznia 2022 r., a sama operacja musi się odbyć w ciągu 15 dni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!