Wiadomości

Do Nowego Jorku przybył rosyjski samolot wojskowy ze sprzętem medycznym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjski samolot wojskowy ze sprzętem medycznym przeznaczonym do walki z epidemią koronawirusa w USA wylądował w środę po południu czasu lokalnego na lotnisku w Nowym Jorku. Prezydent USA Donald Trump zaakceptował ofertę pomocy podczas poniedziałkowej rozmowy telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Dostawa obejmuje m.in. respiratory, środki ochrony osobistej, w tym maski. Przedstawiciel administracji amerykańskiej powiedział, że przesyłka zostanie dokładnie sprawdzona, aby upewnić się, czy spełnia wymogi amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA).

Nowojorski wydział zdrowia podał, że w pięciu dzielnicach miasta odnotowano w środę 44 915 kolejnych przypadków SARS-Cov-2. Najwięcej zakażeń, 14 996 (33 proc.), było w Queensie.

Środa była najtragiczniejszym dniem pod względem liczby zgonów od początku wybuchu epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych – zmarły co najmniej 884 osoby, zwiększając bilans ofiar śmiertelnych epidemii Covid-19 w tym kraju do 5116 osób.

Według prognoz Białego Domu koronawirus może spowodować od 100 tys. do 240 tys. zgonów w Stanach Zjednoczonych przy zachowaniu obecnych ograniczeń. Telewizja CNBC zauważa, że to liczby przekraczające sumę zabitych Amerykanów w wojnie koreańskiej (1949-53) i w wojnie w Wietnamie (1955-75).

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!