Wiadomości

Do końca roku PKN Orlen będzie dysponował w Niemczech 14 stacjami benzynowymi pod własną marką

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Do końca roku PKN Orlen będzie dysponował w Niemczech 14 stacjami benzynowymi pod własną marką – poinformował w czwartek prezes spółki Daniel Obajtek przy okazji rebrandingu jednej ze stacji pod Berlinem. Orlen ma w Niemczech prawie 600 stacji pod marką Star.

– Podjęliśmy decyzję, że wszystkie nowe i modernizowane stacje w Niemczech będą pod marką Orlen – oświadczył Obajtek. Jak wyjaśnił, w tym roku rebrandingu dokonano już na siedmiu stacjach, a do końca roku przybędzie kolejnych siedem. Jak dodał, standaryzowane przez firmę stacje benzynowe są jej wizytówką w Polsce i taką wizytówką stają się poza granicami.

Prezes PKN Orlen zaznaczył, że w strategii spółki “bardzo ważny jest detal” i “ten detal cały czas rozwijamy”. Obajtek dodał, że w planach jest przeznaczenie ok. 15 mld zł w ciągu niecałych 10 lat na rozwój segmentu detalu. – Dziś posiadamy 2800 stacji. Nasza strategia zakłada, że ta liczba wzrośnie do 3500 – poinformował.

Prezes Daniel Obajtek powiedział też, że PKN Orlen będzie wprowadzał na stacjach paliw ładowarki elektryczne. W ciągu dwóch lat takie urządzenia mają się pojawić na 1/4 stacji. Poinformował, że wzrost zysku operacyjnego PKN ORLEN Deutschland w 2015 roku wynosił 56 milionów euro, a dziś wynosi 130 milionów.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!