Wiadomości

Do dystrybucji koronawirusa mogą przyczyniać się urządzenia klimatyzacyjne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do dystrybucji koronawirusa mogą przyczyniać się urządzenia klimatyzacyjne – wynika z badań przeprowadzonych przez Kantońskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób. Do takich wniosków doszli naukowcy po przeanalizowaniu 10 przypadków zakażenia koronawirusem w jednej z restauracji w Kantonie.

Liczba osób zarażonych koronawirusem na całym świecie zbliża się już do 2 milionów, zmarło prawie 127 tys. osób. Także w Polsce liczba osób, u których potwierdzono zarażenie, wciąż rośnie. Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 206 nowych przypadkach, zmarło 5 osób.

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 206 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 5 osób

Dramatyczne doniesienia dotarły do nas z Kalisza. Jak poinformowało biuro prasowe kaliskiego Urzędu Miasta w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu 47 osób jest zakażonych koronawirusem. Placówka nadal jest zamknięta, przebywa w niej 177 osób.

Wczoraj informowaliśmy o liczbie polskich żołnierzy zarażonych koronawirusem, dziś podobnymi danymi podzielili się policjanci.

– 100 policjantów, którzy na co dzień z poświęceniem wykonują swoje obowiązki, jest zarażonych koronawirusem – poinformował w środę rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Z kolei kwarantanną od początku działań było lub jest objętych ponad 1840 funkcjonariuszy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!