Wiadomości

Dlaczego wyleciał Tomasz Lis? Wirtualna Polska ujawnia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Doprowadzanie pracowników do ataków paniki, poniżanie, wulgarne, seksistowskie odzywki, atmosfera przesiąknięta chamstwem – to zarzuty pracowników wobec Tomasza Lisa. Podwładni od lat alarmowali o jego przemocowych zachowaniach” – informuje Wirtualna Polska.

“W ciągu ostatnich kilku tygodni rozmawialiśmy z kilkudziesięcioma osobami, które pracują, pracowały lub miały kontakt z Tomaszem Lisem w ostatnich latach jego kierowania “Newsweekiem”. Wszystkie co do jednej potwierdzały różnego rodzaju zachowania Tomasza Lisa mogące mieć cechy mobbingu. Dotarliśmy też do maili, wiadomości oraz pism, z których jasno wynika, że podwładni Lisa zgłaszali negatywne zachowania naczelnego, a informacje o tym docierały do właściwych komórek firmy. W zdecydowanej większości nasi rozmówcy i rozmówczynie nie chcą mówić pod nazwiskiem. “To jest człowiek mściwy”, “wciąż bardzo potężny”, “zdolny zaszkodzić każdemu, kto mu podpadnie” – mówią. Nazwiska pozostają więc do wiadomości redakcji. Oto nasze ustalenia” – czytamy na portalu wp.pl.

Pierwsze potwierdzone zgłoszenie ws. zachowań Tomasza Lisa ma pochodzić z 2018 r. Skarżono się wówczas na „kilkukrotne publicznie wyśmiewanie wyglądu oraz ubioru jednego z dziennikarzy oraz czyniono przy tym niestosowne porównania”. W kolejnych latach takich alarmujących pism było więcej. Jedna z kobiet podkreślała, że chce zgłosić problem, ale z drugiej strony – jak sama napisała – bała się zemsty szefa. Opisała przykład jednego ze starszych dziennikarzy, którego po zastrzeżeniu, że czuje się mobbingowany, Tomasz Lis z czasem pozbył się z redakcji.

Cały artykuł jest dostępny tutaj:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!