Felietony

Dlaczego tak wielu celebrytów nienawidzi Polski i Polaków?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sposób, w jaki niektórzy celebryci czy ludzie aspirujący do bycia celebrytami wypowiadają się o Polakach, po prostu poraża. Nienawiść, jaka wylewa z każdej ich wypowiedzi, nie może nie szokować. Bodaj tylko niemieccy naziści z taką nienawiścią i pogardą wyrażali się o Polsce i Polakach. A towarzyszy temu prostactwo i wulgarny język. Oto na przykład Andrzej Pągowski w opublikowanym na portalu Wirtualna Polska felietonie o wiele mówiącym o jego autorze tytule „Polska dla Polaków… ku…!” pisze:

„W katolickiej Polsce rozkwitło pogaństwo z nowymi wcieleniami bożków wojny, konfliktów i zacietrzewienia. Zamiast patriotyzmu mamy hejtrotyzm – w dobrym tonie jest być Polakiem zawziętym, endeckim, narodowo-katolickim, nienawidzącym innych. W tej dyscyplinie deklasujemy wszystkich, ale nie mamy się czym chwalić. Tegoroczne święto niepodległości dobitnie pokazało, że polska wspólnota narodowa jest w rozsypce. Jeśli w ogóle istnieje.”

Dalej mniej więcej jest podobnie… A kim jest ów Andrzej Pągowski? Otóż w notce o autorze czytamy:

„Autor ponad 1300 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i za granicą. Zajmuje się też ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Od roku 1986 był dyrektorem artystycznym i graficznym wielu pism, najdłużej w polskiej edycji miesięcznika „Playboy”. W 1989 roku rozpoczął pracę w reklamie, nie przerywając indywidualnej twórczości graficznej. Od wielu lat związany z Wirtualną Polską, gdzie tworzy cykl Pągowski Wirtualnie.”

Nie jest przypadkiem, że najwścieklejsze ataki pod adresem polskich patriotów oraz Kościoła Katolickiego płyną ze strony tych, którzy karierę robili poprzez łóżko, którzy – jak to określa się w świecie aktorów i aktorek – „nie bali się odważnych scen”, ze strony ludzi, których ścieżka kariery zawodowej wiodła przez filmy, programy oraz magazyny erotyczne i pornograficzne.

Akcja „Me Too” ukazała w sposób wręcz modelowy, jaka była cena, którą trzeba było ponieść, by zrobić karierę w tym środowisku, albo przynajmniej się w nim utrzymać. Pokazała, jakie panowały tam i zapewne w dalszym ciągu panują stosunki międzyludzkie.

Ludzie, którzy dorobili się majątków, a nierzadko i sławy, często utracili po drodze coś o wiele cenniejszego. I dlatego właśnie tak bardzo nienawidzą tych, którzy zachowali to, co jest naprawdę wartościowe.

Tak, Panie Pągowski, Święto Niepodległości pokazało, że polska wspólnota narodowa nie jest w rozsypce. Pokazało, że ma się świetnie. I to właśnie doprowadza Pana do szału – widok dziesiątków tysięcy radosnych i dumnych z bycia Polakami ludzi, dla których źródłem radości jest to właśnie, że nie poszli tą drogą, którą kroczy przez życie Pana środowisko.

Wojciech Kempa

Grzegorz Braun! Stanisław Michalkiewicz! Jerzy Robert Nowak i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komentarze