Świat Wiadomości

Disney w obawie przed oskarżeniami o rasizm sam cenzuruje swoje własne filmy…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal naekranie.pl trwają przygotowania platformy Disney+, która będzie mogła pochwalić się bogatą ofertą wielu produkcji Disneya, włącznie z tymi klasycznymi. W kilku z nich nastąpią jednak zmiany.

Disney+ wystartuje w Stanach Zjednoczonych już w listopadzie i będzie to niezwykle groźny konkurent dla Netflixa. W ofercie platformy znajdzie się mnóstwo produkcji, które należą do Disneya i nie zabraknie klasycznych animacji. Te zostaną poddane jednak kilku zmianom.

Z klasycznej animacji Dumbo z 1941 roku usunięta zostanie m.in. scena z wronami, która od dawna budziła wątpliwości widzów i oskarżana była o rasizm. Z kolei w ofercie zabraknie nagrodzonego Oscarem w 1946 roku filmu Pieśń Południa, który z tych samych powodów spotyka się z negatywnymi reakcjami ze strony współczesnej widowni.

Głównym bohaterem Pieśni Południa jest czarnoskóry były niewolnik, który opowiada dzieciom historyjki, które brzmią jak gloryfikacja niewolnictwa. Był to niezwykle innowacyjny film łączący animację z prawdziwymi aktorami, ale niestety trudno było docenić kunszt realizatorski ze względu na kontrowersyjną wymowę całości.

Jak się okazuje dzieciństwo wielu z ans było przesycone rasizmem…

Źródło: naekranie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!