Wiadomości

Dilerzy narkotykowi i łapówkarze będą zrzucani z helikoptera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte grozi śmiercią skorumpowanym politykom i dilerom narkotykowym. Zapowiedział, że przestępców będzie zrzucał z helikopterów, dodając, że robił to już wcześniej – jako burmistrz miasta Davo.

 

Prezydent Duterte pochwalił się w czwartek, że gdy był burmistrzem miasta Davao, wyrzucił w locie ze śmigłowca pewnego Chińczyka, podejrzanego o morderstwo i zapowiedział, że gotów jest robić to samo teraz ze skorumpowanymi urzędnikami.

 

– Jeśli jesteś skorumpowany, zabiorę cię helikopterem do Manili i wyrzucę z niego w przestrzeń. Robiłem to już wcześniej. Dlaczego nie miałbym tego uczynić ponownie? – powiedział Duterte przemawiając do osób poszkodowanych w wyniku tajfunu, który nawiedził w tym tygodniu Filipiny.

 

Kilka tygodni wcześniej Duterte twierdził, że zabijał też przestępców w Davao, którego burmistrzem był przez 22 lata. Opowiadał w publicznym wystąpieniu, że wyjeżdżał motocyklem na ulice Davao, aby „w starciach ze złoczyńcami zadawać im śmierć”. Kilku filipińskich senatorów ostrzegało go potem, że jego wypowiedzi mogą posłużyć do wszczęcia wobec niego procedury impeachmentu, czyli odsunięcia od władzy.

 

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!