Wiadomości

Diecezja radomska zbiera podpisy ws. #StopLGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Parafie w diecezji radomskiej przyłączyły się do akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy wprowadzającej zakaz organizacji tzw. „marszów równości”. Podpisy w całej Polsce będą zbierane do końca października. Aby ustawa została skierowana do rozpatrzenia przez Sejm, potrzeba zebrać pod nią co najmniej 100 tys. podpisów polskich obywateli.

Kaja Godek z Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej #StopLGBT powiedziała, że celem projektu jest doprowadzenie do tego, aby konstytucyjna zasada ochrony rodziny była uwzględniona w praktyce przeprowadzania zgromadzeń publicznych. – Aby publiczna przestrzeń była wolna od homopropagandy, a obywatele nie musieli oglądać odrażających widowisk na swoich ulicach – mówiła Kaja Godek, która była gościem Radia Plus Radom.

– Polska stoi obecnie na rozdrożu, albo pójdziemy drogą krajów Europy Zachodniej, które uległy skrajnie lewicowym ideologiom, albo obronimy wartości takie jak małżeństwo i rodzina. Te wartości chroni Konstytucja RP – dodała Kaja Godek.

Przypomniała, że paradom wielokrotnie towarzyszyły ekscesy o charakterze ekshibicjonistycznym oraz liczne profanacje, np. Mszy Świętej, obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, wulgarne przedstawienia postaci Jezusa i Maryi, szyderstwa i ataki na księży i świeckich katolików.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!